News & Events

SNB Branch Junior Championship Results

Newport’s juniors took out 4th place in the SNB Branch Championships held at Collaroy & Narrabeen. Full results below:

U8 Boys Beach Flags: 1st – Jack Woodrow

U9 Boys Board: 5th – Joey Warren

U9 Girls Board: 6th – Abi Capell

U10 Boys Beach Flags: 6th – Harrison Woodrow

U11 Mixed Cameron Relay: 4th – Newport

U11 Girls Swim: 2nd – Bella Cox

U11 Girls Iron: 4th – Bella Cox

U11 Board Rescue: 6th – Newport (Cox/Warren)

U12 Boys Surf Team: 3rd – Newport A

U12 Boys Iron: 5th – Logan Bartlem

U12 Boys Board Relay: 4th – Newport A (Capell/Bartlem/Blackley)

U12 Boys Board Rescue:  3rd – Newport A (Bartlem/Capell)

U13 Boys Swim: 1st – Mitch Morris; 2nd – Bailey Clues; 3rd – Jake Morris; 4th – Lee Melbourn

U13 Boys Surf Team: 1st – Newport
U13 Boys Iron: 1st – Mitch Morris, 2nd – Jake Morris, 3rd – Bailey Clues, 4th – Lee Melbourn
U13 Mixed Cameron Relay: 1st – Newport (Doyle/Morris/Morris/Doyle)
U13 Boys Board: 1st – Mitch Morris,2nd – Jake Morris , 3rd – Bailey Clues, 6th – Lee Melbourn
U13 Boys Board Relay: 1st – Newport(Morris/Morris/Clues)
U13 Boys Board Rescue: 1st – Newport A (Morris/Morris), 2nd – Newport B (Clues/Melbourn)
U13 Boys Beach Sprint: 4th – Mitch Morris, 5th – Bailey Clues
U13 Boys Beach Relay: 1st – Newport (Morris/Clues/Melbourn/Morris)
U13 Boys 1km Run: 3rd – Mitch Morris, 5th – Lee Melbourn
U13 Girls Swim: 1st – Kimberley Doyle, 2nd – Katelynn Doyle
U13 Girls Iron: 1st – Kimberley Doyle, 2nd – Katelynn Doyle
U13 Girls Board: 1st – Kimberley Doyle, 4th – Katelynn Doyle
U13 Girls Board Rescue: 1st – Newport (Doyle/Doyle)
U14 Boys Swim: 1st – Brandon Bartlem, 2nd – Joel Piper
U14 Boys Surf Teams: 1st – Newport A, 3rd – Newport B
U14 Boys Ironperson: 1st – Joel Piper / Brandon Bartlem D/H,
U14 Mixed Cameron Relay: Newport A (Piper/Blackley/Newling/Louw), 2nd – Newport B (Bartlem/Cox/Kibble/Flynn)
U14 Boys Board: 1st – Joel Piper, 3rd – Brandan Bartlem
U14 Boys Board Relay: 2nd – Newport A (Piper/Bartlem/Taurins), 5th – Newport B
U14 Boys Board Rescue: 1st – Newport A (Bartlem/Piper), 5th – Newport B (Cox/Taurins)
U14 Boys Beach Sprint: 3rd – Joel Piper

U14 Boys Beach Relay: 1st – Newport (Piper/Bartlem/Morris/Clues)
U14 Boys 2km Run: 1st – Joel Piper

U14 Girls Swim: 1st – Jodie Louw , 4th – Nikita Newling
U14 Girls Surf Teams: 1st – Newport
U14 Girls Ironperson: 1st – Jodie Louw
U14 Girls Board: 1st – Jodie Louw
U14 Girls Board Relay: 1st – Newport A (Louw/Kibble/Doyle), 3rd – Newport B (Newling/Flynn/Doyle)
U14 Girls Board Rescue: 3rd – Newport A ( Louw/Kibble), 5th – Newport B (Newling/Flynn)

All Age Beach Relay: 5th – Newport
All Age Board Relay: 2nd – Newport A